Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Na zdjęciu od lewej stoją: Tomasz Moskal, Andrzej Ochlak, Barbara Geresz i Zbigniew Ziejewski. Spotkanie w gabinecie starosty.

Spotkanie z przedstawicielami izby przemysłowo-handlowej

18 lutego 2021 r., w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, które ma zapoczątkować współpracę ze szkołami ponadpodstawowymi. Ma ona objąć cztery powiaty naszego województwa.

Na zaproszenie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewa Ziejewskiego, w siedzibie Starostwa Powiatowego, gościli Barbara Geresz oraz Tomasz Moskal, przedstawiciele Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Spotkanie, w którym uczestniczył Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, dotyczyło zawiązania współpracy, której pokłosiem ma być wymiana grup uczniów szkół ponadpodstawowych z Polski i Grecji. Planowana współpraca miałaby objąć młodzież z czterech powiatów z regionu warmińsko-mazurskiego. Są to powiaty nowomiejski, ostródzki, iławski i szczycieński. Wstępnie ustalono, że punkt koordynacyjny miałby się znajdować w starostwie nowomiejskim.
— Są w powiecie nowomiejskim dwie szkoły — Zespół Szkół im. C.K. Norwida i Zespół Szkół Zawodowych. Można na początek te placówki zaangażować w wymianę międzynarodową z programów unijnych. Są nowe programy i nowe możliwości. Na początek trzeba spotkać się z dyrektorami szkół i zaoferować coś ciekawego, w tym wyjazdy dla uczniów i nauczycieli, kursy edukacyjne z różnych dziedzin. Jeżeli nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem, to następnym krokiem powinno być spotkanie robocze — powiedziała Barbara Geresz, przedstawicielka Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Inicjator spotkania, poseł Zbigniew Ziejewski, zaproponował że, na bazie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku można zorganizować grecki dzień o zabarwieniu kulinarnym. — Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, taka impreza mogłoby się odbyć w końcu czerwca tego roku — uważa poseł Zbigniew Ziejewski. — Szkoła z Kurzętnika jest otwarta na takie inicjatywy. Posiada doskonałe zaplecze gastronomiczne i byłoby to dobre miejsce na pierwszą imprezę inaugurująca współpracę.

Tekst i zdjęcie: Gazeta Nowomiejska

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo