Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

"Biała Wstążka-Otwarte Drzwi"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że w ramach Ogólnoświatowej Kampanii „Biała Wstążka-Otwarte Drzwi” w dniach 5-6 grudnia 2019 r. w siedzibie PCPR ul. Grunwaldzka 3, piętro III, odbędą się dyżury specjalistów.
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do skorzystania ze wsparcia specjalistycznego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, którego udzielać będą psycholodzy, radca prawny oraz starszy specjalista pracy
z rodziną.

  • 5 grudzień 2019 r. godzina 10.00 do 14.00 - psycholog, radca prawny oraz starszy specjalista pracy z rodziną,
  • 6 grudzień 2019 r. godzina 8.00 do 14.00 - psycholog oraz starszy specjalista pracy z rodziną.

12
11.2019

Czytaj więcej o: "Biała Wstążka-Otwarte Drzwi"
Przejdź do - Otwarcie drogi powiatowej w Tereszewie

Otwarcie drogi powiatowej w Tereszewie

W piątek 25 października 2019 r. dokonano symbolicznego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej Nr 1248N gr. woj. (Ciche) – Nielbark – gr. woj. (Brzozie) na odcinku granica województwa – Tereszewo – Nielbark - etap I gr. woj. - Tereszewo. W uroczystości uczestniczyli poseł na sejm Zbigniew Ziejewski, Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, doradca Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, członkowie Zarządu Powiatu Nowomiejskiego, Zastępca Wójta Gminy Kurzętnik Adam Zapałowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica Grzegorz Karolak, Radni Gminy Kurzętnik, sołtys wsi Tereszewo oraz proboszcz miejscowej parafii. Liczna obecność zebranych świadczy o tym, że przebudowana droga odgrywa ważną rolę w życiu codziennym lokalnej społeczności.

31
10.2019

Czytaj więcej o: Otwarcie drogi powiatowej w Tereszewie

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2020

Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że na stronie internetowej www.powiat-nowomiejski.pl, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń umieszczony jest projekt „Programu współpracy Powiatu Nowomiejskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020", z możliwością zgłaszania opinii i uwag do w/w Projektu, w postaci ankiety, w formie pisemnej na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie (ankieta dostępna również w siedzibie Starostwa Powiatowego) lub elektronicznej (na adres sekretariat@powiat-nowomiejski.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP) w terminie od dnia 28 października 2020 r. do dnia 5 listopada 2019 r.

28
10.2019

Czytaj więcej o: Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2020
Przejdź do - IX Powiatowy Konkurs „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”

IX Powiatowy Konkurs „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”

23 października 2019 r. odbył się IX Powiatowy Konkurs z zakresu doradztwa zawodowego pt. „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!” Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak. Fundatorami nagród dla laureatów konkursu był Starosta Nowomiejski oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. W kategorii dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych klas I-VI – ph. „Kim będę w przyszłości” zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wyobrażenie dziecka/ucznia o swoim przyszłym zawodzie i pracy jaką chciałby wykonywać, gdy będzie dorosły. Łącznie wpłynęły 223 prace.  

24
10.2019

Czytaj więcej o: IX Powiatowy Konkurs „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację nieodpłatnej pomocy prawnej

Na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U.  z 2019 r. poz. 511), art. 11 ust. 1 pkt 2, ust.2, art. 13 oraz art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze zm.), art. 11 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj.  Dz. U. z 2019 r. poz. 294) Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim ogłasza otwarty  konkurs ofert  na realizację zadania publicznego Powiatu Nowomiejskiego w 2020 r. z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. 

24
10.2019

Czytaj więcej o: Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację nieodpłatnej pomocy prawnej
Przejdź do - Zawody o puchar Starosty

Zawody o puchar Starosty

W niedzielę, 20 października 2019 r., na jeziorze Wielkie Partęczyny odbyły się wędkarskie Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Nowomiejskiego. Imprezę współorganizowali Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 35 Okręgu w Toruniu w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Zawody w dyscyplinie spinningowo-trollingowej, z użyciem przynęt sztucznych, rozgrywane są ze środków pływających. Klasyfikacja jest drużynowa, team stanowi dwóch zawodników na pokładzie. 

21
10.2019

Czytaj więcej o: Zawody o puchar Starosty
Przejdź do - Wspólne posiedzenie

Wspólne posiedzenie

15 października 2019 r. odbyło się wspólne posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej oraz Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Przyrody Rady Powiatu. Oprócz członków izby i radnych, w posiedzeniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście m.in. Prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej Jan Heichel, Zastępca Dyrektora Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Marcin Kazimierczuk, Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Toruniu Marian Wilmanowicz. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele samorządów gminnych, szefowie instytucji działających na rzecz rolników, inspekcji weterynaryjnej i sanitarnej.

16
10.2019

Czytaj więcej o: Wspólne posiedzenie

Informacja Starosty z 14.10.2019

W sprawie utworzenia bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) na terenach powiatu nowomiejskiego.

14
10.2019

Czytaj więcej o: Informacja Starosty z 14.10.2019