Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

3. Spotkanie Parlamentarzystów, Samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych Diecezji Toruńskiej

Spotkanie parlamentarzystów, samorządowców i pracowników instytucji

13 września 2021 w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się 3. Spotkanie Parlamentarzystów, Samorządowców i pracowników instytucji rządowych i samorządowych Diecezji Toruńskiej. Głównym inicjatorem corocznego spotkania jest ksiądz Marek Rumiński, Diecezjalny Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Toruńskiej.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w bazylice kolegiackiej p.w. Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim w intencji parlamentarzystów i samorządowców sprawowaną przez biskupa diecezjalnego Wiesława Śmigla przy koncelebrze prepozyta nowomiejskiej kapituły kolegiackiej ks. Kanonika Zbigniewa Markowskiego i ks. Prałata Marka Rumińskiego. To uroczyste wydarzenie nie obyło się bez doniosłych podziękowań i życzeń Senator Bogusławy Orzechowskiej, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka oraz Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka dla Biskupa Toruńskiego oraz zebranych samorządowców i gości.
Po zakończeniu mszy świętej Pani mgr. Paulina Piotrowska wygłosiła wykład pt. „Matka Boża Łąkowska jako źródło natchnienia i inspiracji dla władz samorządowych. Przejaw kultu maryjnego jako przykład lokalnej pobożności.” Wszyscy zebrani goście z zaciekawieniem słuchali wykładu o Matce Bożej Łąkowskiej i na koniec spotkania otrzymali na pamiątkę publikacje ks. abp Edmunda Piszcza i Andrzeja Koreckiego pt. „Pani Naszej Łąkowskiej...” wydaną przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim.
Ostatnim punktem programu był koncert organowy dyrektora artystycznego Towarzystwa Śpiewaczego Una Cantamus w Warszawie i organisty Artura Backiela.

Tekst: OP
Zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski Gazeta Nowomiejska

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo