poniedziałek, 14 maj 2018 15:08

„Pływaj z nami, czystymi rzekami”

13 maja 2018 w ramach akcji „Pływaj z nami, czystymi rzekami”, przeprowadzono kolejne już w tym roku sprzątanie rzeki Drwęcy. Działaniami objęto odcinek od przystani kajakowej w Mszanowie do przystani kajakowej w Kurzętniku. Chodzi o uporządkowanie terenu z zalegających śmieci oraz przygotowanie jednego najpiękniejszych szlaków kajakowych w regionie na sezon turystyczny. Walory przyrodnicze powiatu nowomiejskiego dają dobrą podstawę do rozwoju na naszym terenie turystyki aktywnej, lecz często przyjeżdzających gości zniechęca wciąż powszechne zaśmiecenie całej okolicy.

Organizatorzy akcji to:

  • Sekcja Kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej przy współpracy z:
  • Starostwem Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim;
  • Urzędem Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim;
  • Urzędem Gminy Kurzętnik;
  • Państwową Strażą Rybacką w Olsztynie posterunek Nowe Miasto Lubawskie;
  • Społeczną Strażą Rybacką powiatu nowomiejskiego.

Komandorem spływu był Marek Połomski. Uczestniczyło ok. 20 osób.
Zebrano ok. 30 dużych worków śmieci, a estetyka rzeki wzrosła ogromnie. Okazuje się że przy bardzo niewielkich nakładach i społecznym zaangażowaniu kilku osób można zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności i środowiska naturalnego.
Przekazujemy słowa uznania i  podziękowania dla wszystkich uczestników spływu, którzy zechcieli poświęcić swój niedzielny odpoczynek, na pracą dla wspólnego dobra i piękna powiatu nowomiejskiego.  

 

Czytany 494 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.