sobota, 18 sierpień 2018 10:32

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniach 21 – 28 lipca br., na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Hartek w Ostaszewie odbył się trzeci już Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Nasze obozy przeznaczone są dla młodzieży powiatu nowomiejskiego, skupionej w MDP, ale zapraszamy też uczestników – młodych strażaków z partnerskiego powiatu Oldenburg. Łącznie podczas tego tygodnia uczestnikami naszego Obozu była grupa ponad 90 uczestników (34 dzieci z Niemiec, 60 młodych strażaków z powiatu nowomiejskiego). Spotkanie było przede wszystkim okazją do rywalizacji sportowej, do poszerzania wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, ale również do zawierania nowych znajomości i nauki języków obcych. Dzieci chętnie rozmawiały ze sobą i szybko potrafiły nawiązać kontakty.
Uczestnikom obozu zapewniono bogaty program, zawierający nie tylko rozgrywki sportowe. Obozowicze mieli okazję do zwiedzania okolic, m.in. Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Zespołu Gospodarki Wędkarsko – Rybackiej w Grzmięcy, a także poznania walorów krajobrazowych doliny rzeki Drwęcy. Niektórzy pierwszy raz mieli okazję, aby wziąć udział w spływie kajakowym, który był na pewno wspaniałym przeżyciem. Pogoda tego roku dopisywała, co pozwoliło na korzystanie z jeziora i plaży na terenie Obozu.
W merytoryczne przygotowanie programu i jego realizację włączyła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub.
Komendantem Obozu był Edmund Bartycha – emerytowany strażak naszej jednostki.
Organizacja Obozu była możliwa dzięki środkom zewnętrznym. Zadanie było wsparte ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, ze środków finansowych Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz z samorządów lokalnych powiatu nowomiejskiego.

Tekst i zdjęcia: KPPSP

Czytany 384 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.