środa, 11 maj 2016 18:06

Szkolenie "Ryzykowne zachowania dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w cyberprzestrzeni"

Dyrektorzy Szkół, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na szkolenie organizowane przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kurzętniku, Biskupcu, Nowym Mieście Lubawskim i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Mieście Lubawskim z zakresu zagrożeń związanych z Internetem i nowymi technologiami komunikacyjnymi.
Szkolenie "Ryzykowne zachowania dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w cyberprzestrzeni" skierowane do nauczycieli, pedagogów, rodziców oraz pracowników socjalnych z powiatu nowomiejskiego. Szkolenie poprowadzi Wojciech Ronatowicz – pedagog, edukator seksualny, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.
Szkolenie odbędzie się 19 maja w godz. 14.00-18.00 w sali multimedialnej Zespołu Szkół im C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, ul 3 Maja 25.  Prosimy o potwierdzenie przybycia najpóźniej do dnia 16.05.2016 r. do godz. 15.00 pod nr telefonu 56 4726038 lub e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem "Cyberprzestrzeń". Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń z danej gminy.
W trakcie szkolenia, uczestnicy zapoznają się z ryzykownymi zachowaniami dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych korzystających z technologii cyfrowych. Prowadzący szkolenie poruszy problematykę nadużywania Internetu, występujących w cyberprzestrzeni niebezpiecznych treści i zjawisk. W tym m.in. poruszony zostanie temat seksualności młodych ludzi w kontekście korzystania z takich środków przekazu jak Internet czy telefonia komórkowa.
W trakcie szkolenia przedstawiona zostanie nie tylko skala zjawiska, ale także jego uwarunkowania, konsekwencje, aspekt prawny oraz sposoby zaradzenia ryzykownym zachowaniom młodych osób w cyberprzestrzeni. Ponadto dla nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych zaprezentowany zostanie nowy dokument „Standard bezpieczeństwa on-line dla placówek oświatowych” – gdzie przedstawione są w łatwy sposób procedury reagowania na takie zjawiska jak: grooming, sextig, cyberbulling.
Szkolenie jest bezpłatne, finansowane ze środków  Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminy Biskupiec, Gminy Kurzętnik, Urzędu Miasta Nowe Miasto Lubawskie oraz PCRE w Nowym Mieście Lubawskim.
Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród rodziców.
Zapraszamy do udziału w szkoleniu.


Koordynatorzy zadania:                                                                                   
Iwona Krajewska                                                                                                 
Aneta Bielaszka

Dyrektor:
Bożena Maciejewska

Czytany 613 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.