Wydrukuj tę stronę
wtorek, 31 maj 2016 14:22

Dzień sportu

31 maja 2016 na boisku przy Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście odbył się „Dzień sportu” zorganizowany przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim. Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z uczniami z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida oraz dziećmi z Domu Dziecka z Pacółtowa rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Spotkanie miało charakter sportowy, ale i integracyjny. Wszystkich gości powitał kierownik jednostki pan Krzysztof Piechocki, następnie głos oddał pani dyrektor Barbarze Przeradzkiej-Martko. Po czym pani wicestarosta Katarzyna Trzaskalska życzyła wszystkim uczestnikom czystej rywalizacji oraz dobrej zabawy podczas konkurencji sportowych.
Zawodnicy startowali w mieszanych grupach i brali udział w takich konkurencjach jak  tor przeszkód, skoki w workach, bieg pod płotkami. Poza drużynowymi konkurencjami zawodnicy mieli okazję zmierzyć się indywidualnie w biegu na 30 m, rzucie piłką do kosza czy w strzelaniu do tarczy. Należy wspomnieć o bardzo ciekawej konkurencji jaką była gra w krążki, która cieszyła się nie tylko zainteresowaniem zawodników ale i gości zaproszonych na Dzień Sportu.  
Drużyny za udział w zmaganiach sportowych zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Zawodników, którzy brali udział w zmaganiach indywidualnych nagrodzono dyplomami i nagrodami. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

Czytany 515 razy