czwartek, 16 luty 2017 08:44

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

15 lutego 2017 w Centrum Multimedialnym Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne powiatu nowomiejskiego. Zmagania drużyn przebiegły w dwóch kategoriach: teoretycznej oraz praktycznej. Test teoretyczny sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń życia i zdrowia człowieka, przepisów ogólnych i ogólnych zasad ruchu drogowego. Test praktyczny z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził sekcyjny Marek Panek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida: Jolanta Grabkowska i Aleksander Zagórski, której opiekunem jest Pani Jadwiga Lewandowska. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika: Brajan Kurowski wraz z Krzysztofem Matyjakiem.
Zwycięzcom oraz opiekunowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkiej olimpiady. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim.

Czytany 402 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.