środa, 08 marzec 2017 14:33

VII Ekologiczny Jarmark Wielkanocny

O zbliżających się świętach wielkanocnych pamięta Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, które przy udziale Urzędu Miasta zaprasza  09 kwietnia 2017 roku na  VII Ekologiczny Jarmark Wielkanocny, dzięki któremu, przybliży odwiedzającym tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.
Puszyste bazie w palemce, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żółte żonkile zwiastują dni świąteczne w naszym kraju. I nie ma w naszej tradycji drugiego, tak bogatego w swoiste obrzędy, i tak bardzo obsypanego symboliką święta jak Wielkanoc. Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje wielkanocne chronią nasze rodzime święta przed zapomnieniem i  powodują, że ciągle są to święta wielobarwne, religijne i w pewnym stopniu magiczne. Najbardziej popularne symbole wielkanocne to oczywiście palemka, zdobione jajka (pisanki i kraszanki), cukrowy baranek, zajączek i rzeżucha. W związku z tym, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza dzieci szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursach powiatowych: „Jajko Wielkanocne” oraz „Rodzinna ekologiczna Palma Wielkanocna”. Wyłonieni laureaci zostaną nagrodzeni podczas VII Ekologicznego Jarmarku Wielkanocnego, na którym Starosta Nowomiejski wręczy pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Podczas Jarmarku odbędzie się kiermasz potraw tradycyjnych- wielkanocnych, żywności ekologicznej (oleje, miody, chleb, sery, wędliny) ozdoby wielkanocne i wiosenne, wyroby rękodzielnicze (ceramiczne, gliniane, w wikliny, z filcu, z papieru, decoupage, koronkowe) oraz wiele innych atrakcyjnych wyrobów wytworzonych przez lokalnych rękodzielników i pasjonatów. Wśród wystawców zostanie przeprowadzony konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną.
Tradycją jarmarków nowomiejskich jest poczęstunek dla wystawców i odwiedzających. W tym roku Starosta Nowomiejski przygotowuje grill z białą kiełbasą w roli głównej.
I najmłodsi znajdą coś dla siebie. Wystawcy oferują w sprzedaży własnoręcznie szyte lalki, maskotki i inne zabawki. Starostwo Powiatowe zapewni dla milusińskich kącik malucha, w którym dzieci będą mogły ozdobić porcelanę, otrzymają baloniki w kształcie wielkanocnych zajączków oraz zostaną poczęstowane watą cukrową. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie żywa wielkanocna zagroda z osiołkiem, owieczkami i królikami.
Zajmujesz się rękodziełem? Chcesz pokazać swoje hobby? A może chcesz promować swoją działalność podczas jarmarku? Wypełnij i wyślij do nas kartę zgłoszenia wystawcy.

Załączniki:

Konkurs "JAJKO WIELKANOCNE"

KONKURS "RODZINNA EKOLOGICZNA PALMA WIELKANOCNA"

 

 

Czytany 997 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.