piątek, 31 marzec 2017 13:24

Powiat Nowomiejski przystępuje do realizacji zadania Przebudowa drogi powiatowej Nr 1335 N Nowe Miasto Lubawskie - Mroczno - Słup na odcinku Gwiździny - Mroczno

Przebudową objęty jest odcinek o długości 6,085 km. Droga zostanie poszerzona do 6 m, na całym odcinku wykonane zostanie wzmocnienie nawierzchni dwiema warstwami masy mineralno-asfaltowej.
W obszarze zabudowanym miejscowości Gwiździny, na odcinku od przystanku autobusowego do skrzyżowania z drogą gminną (długości 510 m), po lewej stronie jezdni wybudowany zostanie chodnik odsunięty od krawędzi drogi opaską zieleni. Chodnik powstanie także w Mrocznie, po prawej stronie drogi (długości 150 m). Chodnik ten także będzie odsunięty od krawędzi jezdni opaską zieleni. Dodatkowo w Mrocznie, istniejący po lewej stronie drogi chodnik (długości 349 m) zostanie przebudowany do szerokości 2m.
Razem z przebudową drogi, w granicach pasa drogowego przebudowane zostaną zjazdy na przyległe posesje. Ułatwi to włączenie się ich użytkowników do ruchu.
Przy skrzyżowaniu w kierunku Mroczenka wybudowana zostanie zatoka autobusowa.
Droga po przebudowie będzie znacznie bardziej bezpieczna. Wszystkie znaki pionowe będą wymienione na odblaskowe, a na skrzyżowaniach z drogami o nawierzchni asfaltowej zastosowane zostanie dodatkowo oznakowanie poziome grubowarstwowe  masą chemoutwardzalną.
W Mrocznie powstanie przejście dla pieszych z azylem bezpieczeństwa. Wjazdy w obszar zabudowany Gwiździn i Mroczna  zostaną spowolniony przez azyle. Dodatkowo przy chodniku w Mrocznie wykonane zostanie oświetlenie uliczne.
Zarząd Powiatu, 30 marca br. podpisał umowę na roboty budowlane. Wszystkie prace wykona Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane z Brodnicy. Zakończenie prac przewidziane jest na 25 sierpnia br. a ich koszt wyniesie 3 994 842 zł.
Na zadanie udało się uzyskać wsparcie finansowe z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019,  w wysokości 50% kosztów robót budowlanych.

 

Czytany 384 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.