środa, 05 kwiecień 2017 14:59

Wizyta w Niemczech

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wizyta_wellenbrecher_17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 27-29 marca 2017 r.  na zaproszenie  stowarzyszenia Wellenbrecher e.V. w Niemczech gościły wicestarosta Katarzyna Trzaskalska  i Barbara Grzywacz członek Zarządu powiatu nowomiejskiego. Przedstawicielki powiatu nowomiejskiego odwiedziły główną siedzibę firmy w Castrop – Rauxel w Nadrenii, Północnej Westfalii oraz towarzyszyły gospodarzom w obchodach Niemieckiego Dnia Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Düsseldorfie, gdzie podczas kilkudniowych targów, prezentowany był zakres pracy, czynności i różnorodność działań instytucji oferujących pomoc dla młodzieży.
Wellenbrecher e.V. jest stowarzyszeniem założonym w 1993 roku, świadczącym pomoc socjalną skierowaną głównie do dzieci i młodzieży z wszelkimi trudnościami.  Zajmuje się planowaniem i wdrażaniem elastycznych i indywidualnych środków pomocy społecznej, wychowawczej i edukacyjnej dla dzieci, młodzieży, młodych dorosłych i ich rodzin. Stowarzyszenie Wellenbrecher e. V. umieszcza swoich wychowanków w 7 krajach Europy, w tym również w Polsce od 13 lat. Oprócz Polski są  w Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Finlandii i na Węgrzech i na Łotwie. Stowarzyszenie w Polsce działa od roku 2003 między innymi na terenie powiatu nowomiejskiego,  prowadząc przy współudziale polskich pedagogów kompleksowe działania pomocowe dla młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Powiat nowomiejski ma podpisany ze stowarzyszeniem Wellenbrecher e. V. list intencyjny, na mocy którego prowadzona jest wymiana doświadczeń w zakresie pomocy społecznej, wychowawczej i edukacyjnej.

{gallery}wizyta_wellenbrecher_17{/gallery}

Czytany 685 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.