sobota, 22 kwiecień 2017 11:08

Powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów turniej_moto_17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

21 kwietnia 2017 roku Starostwo Powiatowe zorganizowało kolejne powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tym roku turniej odbył się w Ośrodku Szkolenia Zawodowego „War-Motor” w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystego otwarcia dokonał starosta Andrzej Ochlak. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny, po dwie ze szkoły ponadgimnazjalnej z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego. Turniej składał się z sześciu konkurencji: testu z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, testu z historii motoryzacji, sprawdzianu z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi codziennej samochodu, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”. Sędzią głównym turnieju był Marcin Cymer z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, a wspomagającymi sędziami byli: Andrzej Kirzeniewski z Ośrodku Szkolenia Zawodowego "War-Motor" wraz z Robertem Karczyńskim z Ośrodka Szkolenia Kierowców „Auto Szkoła”. Zwycięzcą już po raz kolejny została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika w składzie: Przemysław Goliński, Sebastian Dąbrowski i Łukasz Ruciński, których opiekunem jest Marek Szramowski. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat nowomiejski w finale wojewódzkim 19 maja w Elblągu.
Gospodarze turnieju czyli Ośrodek Szkolenia Zawodowego „War-Motor” ufundował nagrodę główną czyli bon w wysokości 1250 zł dla każdego uczestnika wygranej drużyny, który mogą wykorzystać na wybrane przez siebie szkolenie. Pozostali uczestnicy otrzymali również nagrody ufundowane przez innych sponsorów. Starosta Andrzej Ochlak wręczył wszystkim drużynom dyplomy i statuetki, a wygranej drużynie życzył sukcesów w Warmińsko-Mazurskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.

{gallery}turniej_moto_17{/gallery}

Czytany 641 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.