poniedziałek, 05 czerwiec 2017 10:21

XV Powiatowy Sejmik Ekologiczny

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sejmik_ekologiczny_17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W piątek, 2 czerwca, w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XV Powiatowy Sejmik Ekologiczny pod patronatem Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka. W zmaganiach wzięły udział drużyny gimnazjalistów z Bratiana, Jamielnika, Kurzętnika oraz Nowego Miasta Lubawskiego.
W ramach sejmiku ocenie podlegały następujące konkurencje: prelekcja, konkurs fotograficzny, plastyczny oraz bieg ekologiczny w Parku Miejskim. Rywalizację młodzieży oceniała niezależna komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Puwalski i Dominika Witkowska z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego, Irena Światła reprezentująca Koło Łowieckie „Szarak”, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II – Wiesława Markowska i Jarosław Kamiński wraz z dyrektorem Jerzym Resickim, Natalia Reszka z Miejskiego Centrum Kultury oraz Stanisław R. Ulatowski z Gazety Nowomiejskiej.

W poszczególnych konkurencjach gimnazjaliści zdobyli następujące lokaty:

PRELEKCJA:

I miejsce: Kinga Płotka (Kurzętnik)
II miejsce: Julia Balewska (Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce: Karolina Maćkiewicz (Bratian)

KONKURS FOTOGRAFICZNY:

I miejsce: Julia Czyżewska (Kurzętnik)
II miejsce: Agata Jastrzębska (Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce: Patrycja Sontowska (Jamielnik)

KONKURS PLASTYCZNY:

I miejsce: Marcelina Haska (Nowe Miasto Lubawskie)
II miejsce: Kamila Wielgosińska (Jamielnik)
III miejsce: Estera Orzechowska (Bratian)

BIEG EKOLOGICZNY:

I miejsce: Paweł Kendziorski i Piotr Ostrowski (Jamielnik)
II miejsce: Szymon Czepek i Mikołaj Suchocki (Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce: Amelia Kucińska i Kamil Koniszewski (Bratian)

Zwycięzca w kategorii „prelekcja” - Kinga Płotka z Kurzętnika – zgodnie z tradycją Sejmiku otrzymała specjalną nagrodę Starosty Nowomiejskiego. W tym roku była to wysokiej klasy kamera sportowa.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, drugie Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, trzecie natomiast uzyskało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.

Sejmik wzbogacony był występem grupy tanecznej „Aplauz” prowadzonej przez Annę Sapała-Ponieważ.

Po podsumowaniu uroczystości i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy przenieśli się do świetlicy szkolnej, gdzie odbyła się degustacja zdrowych potraw przygotowana przez „Pracownię 6 Zmysł” Wojciecha Wojtasa.

{gallery}sejmik_ekologiczny_17{/gallery}

Czytany 649 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.