czwartek, 02 listopad 2017 17:43

Wyróżnienie w konkursie

25 października 2017 w Centrali Poczty Polskiej w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja ogólnopolskiego konkursu prac znaczka pocztowego. Wystawa była połączona z uroczystością wręczenia nagród laureatom konkursu "Świat oczami młodych - Czas na zdrowie". Wśród zaproszonych był uczeń kl. IV TCPG  Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku Rafał Kłosowski wraz z opiekunką Justyną Piotrowską.
W ogólnopolskim konkursie praca Rafała została zakwalifikowana do wyróżnień II stopnia. Wyłonieni uczestnicy otrzymali nagrody, a także unikatowe znaczki z własną pracą, które można wykorzystać wysyłając list na Poczcie Polskiej.
Do konkursu zgłosiło się 1100 placówek, szkół i domów kultury. Konkursem zostało objętych ponad 20 000 uczniów z całej Polski. Spośród 1455 prac konkursowych zostały wyłonione: 3 nagrody główne oraz 10 wyróżnień I stopnia i 20 wyróżnień II stopnia i nagroda internautów.
Poczta Polska wprowadza do obiegu emisję filatelistyczną „Świat oczami młodych”. Przedstawia ona efekty konkursu plastycznego organizowanego przez Pocztę Polską i Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Konkurs adresowany był do artystów w wieku 10-19 lat oraz ich nauczycieli, którzy koordynowali projekty w szkołach i domach kultury. W drugim – ogólnopolskim etapie konkursu wyłonione zostały najlepsze prace spośród laureatów pierwszego etapu.
Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Tekst i zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Czytany 529 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.