poniedziałek, 13 listopad 2017 14:51

Zakończenie inwestycji „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1254N Tuszewo – Truszczyny – Dębień na odcinku Zwiniarz – granica powiatu”

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów otwarcie_drogi_nr_1254n oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zakończona została inwestycja pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1254N Tuszewo – Truszczyny – Dębień na odcinku Zwiniarz – granica powiatu”. Inwestycja o tyle ważna, gdyż dotyczy drogi łączącej 3 powiaty: Powiat Iławski, Powiat Nowomiejski i Powiat Działdowski. Wszystkie te powiaty sukcesywnie, w miarę swoich możliwości, odnawiają tę drogę. Powiat Nowomiejski także czyni to od kilku lat. W roku 2013 przebudowany został odcinek 1,420 km od granicy powiatu iławskiego do Świniarca. W 2015 dokonano odnowy odcinka o długości 1,930 km od Świniarca do Zwiniarza. Obecnie przebudowie uległ odcinek od Zwiniarza do granicy powiatu działdowskiego o długości 1,330 km. W ramach zadania wyrównano nawierzchnię masą mineralno-bitumiczną. Wykonano warstwę wiążącą i warstwę ścieralną - każda grubości 3 cm. Tam gdzie to okazało się konieczne, wzmocniono krawędź jezdni nową podbudową. Przebudowano także 2 zjazdy. Dodatkowo pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych wycięli 15 drzew zagrażające bezpieczeństwu i uregulowali wysokość poboczy zabezpieczając krawędź nowej jezdni. Wykonawcą inwestycji była firma Przedsiębiorstwo Drogowo Budowlane Sp. z o.o. w Brodnicy. Koszt zadania wyniósł prawie 368 000 zł. W sfinansowaniu tej inwestycji Powiatowi Nowomiejskiemu pomogły Gmina Rybno, która przeznaczyła na ten cel 100 000 zł (pomimo, że odcinek ten nie leży na terenie Gminy Rybno a sama gmina nie należy do powiatu nowomiejskiego) i Gmina Grodziczno, która przekazała 130 000 zł. Pozostałą kwotę 138 000 zł wygospodarował ze swojego budżetu Powiat Nowomiejski.

Tekst: Joanna Robaczewska

{gallery}/otwarcie_drogi_nr_1254n{/gallery}

Czytany 776 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.