środa, 13 grudzień 2017 14:25

Spotkanie integracyjne rodzin zastępczych

Na podstawie art.  77 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny    i systemie  pieczy zastępczej  (Dz. U.  2017r. poz. 697 ze zm.) koordynator rodzinnej pieczy zastępczej – Pani Ewelina Suszyńska 11.12.2017r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie po raz kolejny zorganizowała dla wszystkich rodzin zastępczych objętych jej wsparciem spotkanie integracyjne.
Podczas jego trwania uczestniczący w nim rodzice zastępczy mieli okazje nie tylko do „odnowienia” kontaktów ale i pozyskania wiedzy na temat „cyberprzemocy”. Ww. spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Gołdon, która przybliżyła osobom sprawującym pieczę zastępczą kwestie stosowania przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu – w kontekście dzieci pozostających pod ich opieką. Ponadto zaznaczyła ważną rolę rodzica w ochronie dziecka przed ww. zjawiskiem.
W ocenie biorących udział w ww. spotkaniu rodzin zastępczych poruszony na nim temat był potrzebny i jak podali „na czasie” z uwagi na zbliżający się okres świąt który dzieci często spędzają „przed komputerami” w związku z czym chętnie brali w proponowanych przez prowadzącą dyskusjach oraz przyswajali przekazywane przez nią informacje.

Tekst: Ewelina Suszyńska, PCPR

Czytany 595 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.