poniedziałek, 08 styczeń 2018 12:35

Zaproszenie na spotkanie animacyjne

Starosta nowomiejski Andrzej Ochlak i przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Nowomiejskiego Ewa Dembek serdeczne zapraszają na spotkanie animacyjne przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców miasta i gmin, przedstawicieli lokalnych samorządów (radnych, wójtów, sołtysów). Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. 1 Rynek 1. Spotkanie ma na celu zapoznanie się ze sobą przedstawicieli różnych grup, organizacji pozarządowych, mieszkańców, przedstawicieli lokalnych samorządów z terenu Powiatu Nowomiejskiego i regionu. Podczas spotkania będą przedstawione dobre praktyki z zakresu ekonomii społecznej, ciekawe pomysły na działania na wsiach, zostaną także przekazane informacje o stowarzyszeniach i fundacjach, o działalności gospodarczej w organizacjach. Spotkanie będzie okazją do zbadania potrzeb i potencjału lokalnych środowisk oraz  wypracowania nowych pomysłów na lokalną aktywność. Spotkanie będzie prowadzone przez animatorów z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Nidzicy.

Program spotkania:


10.00 - 10.15 - Powitanie, przedstawienie się uczestników.
10.15 - 10.45 - Dobre praktyki rozwoju ekonomii społecznej w ramach projektu OWES (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nidzicy) w powiatach: działdowski, nidzicki, szczycieński, nowomiejski-aktywność organizacji pozarządowych, przykłady  spółdzielni socjalnych  i spółek zoo non for profit. Joanna Rybacka Barisic/animator OWES
10.45 - 11.15 - Spółdzielnia socjalna: Sposób na życie-dobra praktyka. Anna Lewikowska/animator OWES.
11.15 - 11.50 - Organizacje pozarządowe: działalność odpłatna statutowa i działalność gospodarcza, czym są fundacje i stowarzyszenia-porównanie. Marek Jurzyński/animator OWES.
11.50 - 12.10 - Przerwa.
12.10 - 13.30 - Prezentacja organizacji i potrzeb mieszkańców. Diagnoza potrzeb lokalnego środowiska, zebranie pomysłów. Budowanie grup zainteresowanych dalszą współpracą z animatorami.
13.30 - 14.00 - Wypracowanie planu działań, umówienie kolejnych spotkań.

Czytany 308 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.