wtorek, 13 luty 2018 10:07

II Konkurs Savoir Vivre "Netykieta" w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku

W Dniu Bezpiecznego Internetu, 06.02.2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku pod patronatem Starosty Nowomiejskiego odbył się II Konkurs Savoir Vivre. W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami dotyczącymi Netykiety. Tegoroczny konkurs ponownie wyszedł poza granice naszego powiatu. Oprócz szkół z: Mroczna, Marzęcic, Jamielnika, Kurzętnika, Bratiana, w konkursie wzięli udział uczniowie z Sampławy, Brzozia i Lidzbarka. Podczas rywalizacji drużyny musiały rozwiązać test, przygotować plakat promujący Netykietę, oraz wykonać zadania praktyczne podczas których trzeba było wykazać się znajomością zasad Savoir Vivre obowiązujących w Internecie. Poziom był bardzo wyrównany, a rywalizacja zakończyła się dogrywką decydującą o końcowym wyniku.
Po zakończeniu zmagań konkursowych, odbyło się spotkanie młodzieży z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lub. Panem Marcinem Czapskim, dotyczące cyberbezpieczeństwa i przestępstw w sieci.
Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów którzy zadbali o nagrody dla uczestników. Dzięki nim każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek nawiązujący do tematu przewodniego tegorocznego konkursu. Tegorocznymi darczyńcami byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurzętniku, Urząd Gminy w Kurzętniku, Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska, ZIEMAR Sp z.o. ze Szwarcenowa, Komputronik z Kurzętnika, oraz Internetowy Ekspert Jan Bielaszka z Nowego Miasta Lubawskiego.
Podziękowania należą się także Pani Dorocie Brozdowskiej i jej uczniom z klasy II c ZSZ, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla uczestników.
Tak jak poprzednio, już umówiliśmy się na kolejne spotkanie za rok, aby dalej promować i zgłębiać tajniki dobrego i odpowiedniego zachowania w rożnych sferach życia. Czym zajmiemy się za rok? Pierwsze plany już są, a na co zdecydujemy się ostatecznie pokaże czas.

 

Tekst i zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Czytany 765 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.