czwartek, 14 czerwiec 2018 10:40

Podsumowanie Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w powiecie nowomiejskim

13 czerwca 2018 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie Obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w powiecie nowomiejskim. Zgromadzonych gości powitał Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak. Na bazie mocnego fundamentu jakim jest dom rodzinny i kochająca się rodzina zbudowana jest nasza ojczyzna. Na przestrzeni 100 lat można powiedzieć, że rodzinne domy to nasza ojczyzna, to nasz język narodowy, nasza kultura i duma narodowa- to nasza polskość, nasze korzenie, nasze wspomnienia i nasze tęsknoty.
Powiatowe obchody rozpoczęły się od występu artystycznego zespołu „Roztańczone baletki”  pod przewodnictwem p. Elżbiety Grzywacz i p. Agnieszki Kaczerzewskiej ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie.  Dziewczęta zajęły I miejsce w I  powiatowym konkursie tańca w 2018 roku. Następnie ks. Grzegorz Bohdan Dyrektor Brodnickiego Centrum Caritas przeprowadził krótką prelekcje na temat więzów rodzinnych. Z okazji powiatowych Obchodów Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny w powiecie nowomiejskim powołani zostali koordynatorzy w jednostkach organizacyjnych powiatu. Zadaniem ich było koordynowanie Dni Rodziny oraz zaprezentowanie wydarzeń, które miały miejsce w ich jednostkach  podczas  podsumowania.
Tegoroczne hasło XX Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny to „Rodzina-Dom-Ojczyzna”, w związku z tym Starostwo Powiatowe ogłosiło powiatowy konkurs plastyczny „Moja mała ojczyzna” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zostały wyłonione następujące prace uczniów:

 

W kategorii kl. IV-VII:


1 miejsce Olga Jabłońska SP Kurzętnik
2 miejsce Oliwia Sochacka SP Szwarcenowo
3 miejsce  Karol Musiał SP Łąkorz
3 miejsce Julia Calińska SP Szwarcenowo
W kategorii szkół gimnazjalnych:
1 miejsce Aleksandra Piekło Gimnazjum Marzęcice
2 miejsce Aleksandra Kłosowska Gimnazjum Marzęcice
3 miejsce Aleksandra Milz Gimnazjum Kurzętnik

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych:


1 miejsce Martyna Szwechowicz ZSZ Kurzętnik
2 miejsce Patryk Gawiński ZSZ Kurzętnik
3 miejsce Agata Wysocka ZSZ Kurzętnik


Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak i Wicestarosta Katarzyna Trzaskalska wręczyli autorom najlepszych prac nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom złożyli serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace. Nauczycielom podziękowali za zachęcenie i przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. W tegorocznej edycji konkursu dla nastolatków „8 wspaniałych powiatu nowomiejskiego” jury powołane przez Starostę Nowomiejskiego wyróżniło ośmioro osób, które podejmują inicjatywy w lokalnych społecznościach, wyróżniają się spośród rówieśników i są przykładem do naśladowania dla innych.

 

"8 wspaniałych powiatu nowomiejskiego 2018"

Klaudia Szulwic

SP Nowe Grodziczno

Aleksandra Łukaszewska

SP Nowe Grodziczno

Zofia Jabłońska

SP Jamielnik

Hanna Kraińska

ZSZ Kurzętnik

Wiktor Bronowski

SP 3 NML

Paulina Strzyżewska

ZS im. C.K. Norwida

Monika Wyżlic

ZS im. C. K. Norwida

Tymoteusz Ostrowski

ZSZ Kurzętnik

 

Tekst i zdjęcia: OP

Czytany 656 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.