×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów turniej_moto_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 12:57

Powiatowe eliminacje turnieju motoryzacyjnego

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów turniej_moto_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W środę 13.04.2016 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się XVI powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2016. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Andrzej Ochlak. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny, dwie drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Turniej składał się z sześciu konkurencji: testu z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym, testu z historii motoryzacji, sprawdzianu z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzianu z umiejętności obsługi codziennej samochodu, jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy sprawnościowej z "talerzem Stewarta". Konkurencje przeprowadzał Główny Sędzia mł. asp. Marcin Cymer. Zwycięzcą po raz kolejny została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku w składzie: Przemysław Goliński, Sebastian Dąbrowski i Sebastian Pawłowski wraz z opiekunem Panem Markiem Szramowskim. Zespół będzie reprezentował Powiat Nowomiejski na eliminacjach wojewódzkich.
Równolegle z turniejem motoryzacyjnym rozegrał się turniej sportowy, w którym udział wzięła drużyna sportowa z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz drużyna z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Wygrała drużyna z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida. Turniej sportowy prowadził Henryk Zagórski.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, dyplomy i gratulacje od Wicestarosty Katarzyny Trzaskalskiej, Komendanta PSP mł. bryg. Jacka Audy,  Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Mirosława Mozarczyka. Nagrodą za pierwsze miejsce dla każdego członka drużyny był kurs prawa jazdy (do wyboru kategoria B, E/B, A1, A2, A) ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców War-Motor z Nowego Miasta Lubawskiego, którego właścicielem jest Pan Błażej Chojnowski, a na turnieju reprezentowała go Elżbieta Czerniawska, która wraz z Wicestarostą wręczała zwycięzcom nagrodę.
Wyrazy uznania za zaangażowanie oraz wsparcie działań związanych z organizacją powiatowych eliminacji turnieju od Wicestarosty Katarzyny Trzaskalskiej otrzymali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Jacek Auda, Komendant Powiatowy Policji insp. Jacek Drozdowski, Halina Kleinowska z Polskiego Czerwonego Krzyża, Adrian Skirgajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mł. asp. Marcin Cymer z Komendy Powiatowej Policji, OSK "War-Motor" oraz Grażyna i Henryk Zagórscy.

{gallery}turniej_moto_16{/gallery}

Czytany 635 razy