wtorek, 19 kwiecień 2016 17:14

Sprzątanie Drwęcy - 17.04.2016

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sprzatanie_drwecy_17_04_16 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubawskiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowało spływ kajakowy, połączone ze sprzątaniem rzeki z zalegających śmieci. Chodzi o uporządkowanie terenu oraz przygotowanie jednego najpiękniejszych szlaków kajakowych w regionie na sezon turystyczny. Walory przyrodnicze powiatu nowomiejskiego dają dobrą podstawę do rozwoju na naszym terenie turystyki aktywnej, lecz często przyjeżdzających gości zniechęca wciąż powszechne zaśmiecenie całej okolicy.
Tegoroczny spływ zaplanowano z okazji Dnia Ziemi, postanowiono sprzątnąć Drwęcę na odcinku przystań kajakowa w Nowym Mieście, do przystani – wiaty dla turystów  w Nielbarku, tj. ok. 14 km. Koordynator akcji przygotował stosowne wnioski do władz samorządowych i po uzyskaniu akceptacji, ukazało się na stronach internetowych zaproszenie do udziału. Wstępny udział zadeklarowało kilkadziesiąt osób, lecz załamanie pogody zniechęciło większość do uczestnictwa w spływie.
Na miejscu zbiórki stawiła się jednak grupa osób, którym na sercu leży piękno Drwęcy i nie straszny deszcz i chłodny poranek. Zjawiła się też jedna załoga z Lubawy i jedna z Brodnicy. Wsparcie zapewniono dwiema łodziami ze strażnikami z Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej. Komandorem spływu był Marek Połomski.
Zebrano kilkanaście dużych worków śmieci, a estetyka rzeki wzrosła ogromnie. Okazuje się że przy bardzo niewielkich nakładach i społecznym zaangażowaniu kilku osób można zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności i środowiska naturalnego w którym żyjemy.
Przekazujemy słowa uznania i  podziękowania dla wszystkich uczestników spływu, którzy zechcieli poświęcić swój niedzielny odpoczynek, na pracą dla wspólnego dobra i piękna powiatu nowomiejskiego.

Marek Połomski i Krzysztof Puwalski

 {gallery}sprzatanie_drwecy_17_04_16{/gallery}

Czytany 554 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.