Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Słodki, słodszy… cukrzyca!”

„Słodki, słodszy… cukrzyca!”

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kampanie „Słodki, słodszy… cukrzyca!”, przygotowaną we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków.

Przedsięwzięcie ma na celu budowanie społecznej świadomości o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości i cukrzycy, oraz edukowanie w kwestii nowych korzystnych zdrowotnie wyborów. Głównym celem kampanii jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezwiednie. W ramach przedsięwzięcia, promowany jest spot „Nie przesadzaj, nie przesładzaj!” Dostępny jest na kanale YouTube AkademiaNFZ. Ponadto w każdy poniedziałek począwszy od 16 listopada przez siedem kolejnych tygodni, w programie Pytanie na Śniadanie w TVP2 eksperci uświadamiają widzów jak cukier i słodycze zakorzeniły się w codziennym życiu - od zakupów po przekąski czy nagradzanie dzieci.

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia chciałby być partnerem w trosce o zdrowie Państwa pracowników. W tym celu przygotowane zostały materiały poświęcone edukacji w profilaktyce cukrzycy oraz zasadom czytania etykiet produktów spożywczych pod względem zawartego w nich cukru. Zależy nam aby kampania dotarła do jak największej liczby osób, a Państwo mogą nam w tym pomóc rozsyłając, drogą elektroniczną, materiały (w załączeniu pliki pdf.) do pracowników lub dodatkowo umieszczając informację na stronie internetowej urzędu. Będziemy wdzięczni za podjęcie dowolnej formy promocji.

Wszelkie materiały związane z profilaktyką cukrzycy, otyłości dostępne są również na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/.

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo