Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim w Welskim Parku Krajobrazowym

„W Parku Krajobrazowym” – akcja edukacyjna dla dzieci

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała konkurs zbierania nakrętek plastikowych, którego celem było wsparcie autystycznego Pawełka. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę formę pomocy swojemu koledze i pojemniki w kształcie serca zapełniły się w krótkim czasie po brzegi – zgromadzono prawie 150 kg!

Zaangażowani w charytatywne działania dzieci zostały nagrodzone podziękowaniami i drobnym upominkami, a dwie najaktywniejsze klasy 0 otrzymały możliwość skorzystania z edukacyjnego wyjazdu do parku krajobrazowego. Akcję tę wsparły solidarnie: Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie i Starostowo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim oraz Welski Park Krajobrazowy.
Wycieczka odbyła się w dniu 28 kwietnia 2022 r. autokar z 44 dziećmi i ich opiekunami wyjechał do Jelenia – siedziby Welskiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajdują się również atrakcyjne muzea i obiekty edukacji ekologicznej. Tam czekali już pracownicy Parku – specjaliści od prowadzenia zajęć przyrodniczych z dziećmi.
Po krótkim wprowadzeniu w tematykę przyrody parku i jego zadania dzieci w grupach zwiedziły lokalne muzeum etnograficzne, wysłuchały pogadanki o zwierzętach chronionych spotykanych na tym terenie w muzeum przyrodniczych wśród ciekawych eksponatów, a następnie przeniosły się na działający przy Parku plac edukacyjny. Korzystając z dobrej pogody dzieci spędziły miło czas bawiąc się i zarazem ucząc. Następnie przy ognisku i kiełbaskach przeprowadzono turniej wiedzowy z nagrodami. Pytania dotyczyły głównie poznanych i obejrzanych w muzeum przyrodniczych charakterystycznych dla parku zwierząt. Po krótkiej chwili przy ognisku nadszedł czas na dalsze gry i zabawy na boisku przed szkółką, czemu sprzyjała świetna pogoda.
Około południa na dzieci czekały kolejna atrakcje: wyjazd nad jezioro, zabawy na łące, napoje i słodycze. Strażnicy Posterunku w Nowym Mieście Lubawskim zabrali dzieci na przejażdżkę motorową łodzią patrolową po jeleńskim jeziorze. Po krótkiej chwili przy ognisku nadszedł czas na gry i zabawy na boisku przed szkółką, czemu sprzyjała świetna pogoda.
Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki. W dobrych humorach wszyscy opuszczali Welski Park. Wycieczka była dla dzieci z pewnością niezapomnianym przeżyciem, połączeniem dobrej zabawy z edukacją na łonie natury. Wiele z nich nie było nigdy dotąd na podobnej wyprawie i z pewnością będą ją długo wspominać.

Tekst i zdjęcia: OŚ

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo