Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wystawa Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych

Wystawa Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych

Wystawa Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych to wydarzenie, które już od 21 lat integruje osoby niepełnosprawne z Powiatu Nowomiejskiego umożliwiając im konfrontacje umiejętności z zakresu działalności artystycznej i rękodzielniczej przyczyniając się do zdrowej rywalizacji każdej osoby uczestniczącej w imprezie.  Realizacji tej cyklicznej imprezy podjął się Zarząd Oddziału Miejskiego TPD we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim.

Osoby niepełnosprawne poprzez udział w wystawie ukazują swoje talenty i umiejętności artystyczne, co można dostrzec w wykonanych przez nich pracach konkursowych. Udział w XXI Wystawie Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych  w tak trudnym czasie stanowi odskocznię od szarej rzeczywistości i jest świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół w środowisku osób niepełnosprawnych. Wernisaż Wystawy i rozdanie nagród laureatom konkursu odbyło się 8 czerwca 2022 r. w Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku. Prace konkursowe zgłosiło 111 osób niepełnosprawnych z Powiatu Nowomiejskiego. Nagrody wręczali: Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON w Olsztynie Mateusz Szkaradziński, Wicestarosta Nowomiejski Jerzy Czapliński, Prezes TPD ZOM w Nowym Mieście Lubawskim Edyta Arentowicz. Na Wystawie swoje dzieła zaprezentowały osoby  niepełnosprawne z następujących placówek w Powiecie Nowomiejskim:  Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Nowym Mieście Lubawskim, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim, Szkoła Podstawowa w Brzoziu Lubawskim, Dom Pomocy Społecznej w Grodzicznie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim, Zespół Szkół w Bielicach, Szkoła Podstawowa w Łąkorzu, Zespół Szkoły Podstawowej i Muzycznej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, Warsztat Terapii Zajęciowej  w Nowym Mieście Lubawskim. Organizatorzy: Warmińsko - Mazurski Oddział PFRON w Olsztynie, Powiat Nowomiejski, Gmina Kurzętnik, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Miejskiego, Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim.

Kontakt

POWIAT NOWOMIEJSKI

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
(adres URI skrytki: /spnml/ESP)
Starostwo Powiatowe
tel. 56 472 42 20, faks 56 472 42 22
sekretariat@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Geodezji i Nieruchomości
tel. 56 472 42 33, 34, 35, 36
ewidencja@powiat-nowomiejski.pl
Wydział Zarządzania Kryzysowego
tel. 56 474 44 00, faks 56 474 44 55
kryzys@powiat-nowomiejski.pl

Administrator strony
orka@powiat-nowomiejski.pl

Banery/Logo