w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia w Wodociągu Publicznym Mszanowo zaopatrującym w wodę do spożycia mieszkańców miejscowości: Mszanowo, Kaczek, Łąki Bratiańskie, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór Bratiański oraz Bratian (z wyłączeniem ul. Górnej i ul. Długiej).

W związku ze stwierdzeniem w badaniach jakości wody w Wodociągu Publicznym Mszanowo zanieczyszczenia mikrobiologicznego tj. ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C w ilości > 300 jtk / Iml wody w próbce wody pobranej w Zespole Szkół w Bratianie woda w Wodociągu Publicznym Mszanowo jest warunkowo przydatna do spożycia.
Wodę z wodociągu należy spożywać po przegotowaniu. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.
Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).