Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia w Wodociągu Publicznym Mszanowo zaopatrującym w wodę do spożycia mieszkańców miejscowości: Mszanowo, Kaczek, Łąki Bratiańskie, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór Bratiański oraz Bratian (z wyłączeniem ul. Górnej i ul. Długiej). Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań jakość wody w w/w miejscowościach odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294). Woda w wyżej wymienionych miejscowościach jest zdatna do spożycia.