Zgodnie z Uchwałą Nr 140/881/2022 Zarządu Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 22 września 2022r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji  projektu Uchwały Rady Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie ustalenia na 2023 rok wysokości opłat za usuwanie statków lub innych obiektów pływających z obszaru wodnego i ich przechowywanie, w terminie od 23 września 2022 r. do 29 września 2022 r. trwały konsultacje dotyczące projektu Uchwały Rady Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie ustalenia na 2023 rok wysokości opłat za usuwanie statków lub innych obiektów pływających z obszaru wodnego i ich przechowywanie.

Zawiadomienie o konsultacjach zostało umieszczone na stronie internetowej www.powiat-nowomiejski.pl, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń z możliwością zgłaszania opinii i uwag do w/w Uchwały w postaci ankiety, w formie pisemnej lub elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Do 29 września 2022 r. nie wpłynęła żadna ankieta. Ponadto 27 września 2022 r. odbyło się otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi, podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Nowomiejskiego. Uczestniczył w nim 1 przedstawiciel Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Nowomiejskiego, który nie wniósł uwag i pozytywnie zaopiniował projekt Uchwały Rady Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie ustalenia na 2023 rok wysokości opłat za usuwanie statków lub innych obiektów pływających z obszaru wodnego i ich przechowywanie.