W sobotę, 15 października 2022 r., na jeziorze Wyrobisko Nielbark odbyły się wędkarskie IV Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Nowomiejskiego. Imprezę współorganizowali Koło Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim. Zawody w dyscyplinie spinningowo, z użyciem przynęt sztucznych, rozgrywane były w formule indywidualnej, z brzegu, w kategoriach junior i senior. Zawody te, podobnie jak już większość obecnie rozgrywanych, odbywa się w formule „no kill”, na tzw. „żywej rybie”. Ryba po złowieniu trafia do siatki jest zgłaszana komisji sędziowskiej. Łódź komisji podpływa do drużyny, ryba jest mierzona i wypuszczana do wody, zaś wynik zapisywany na karcie teamu.

Na start zgłosiło się 33 zawodników, nie tylko z terenu powiatu nowomiejskiego, w tym 5 juniorów. Sprzyjająca, jak na tę porę roku pogoda, dawała uczestnikom możliwość świetnego wypoczynku nad wodą, a zawody miały charakter nie tylko sportowej rywalizacji, lecz także spotkania towarzyskiego, były okazją do wymiany doświadczeń.
W ciągu 5 godzin wędkowania złowiono ogółem 3 szczupaki i 80 okoni. Klasyfikacja oparta była na długości złowionych ryb, premiowała ona ryby większe, rozstrzygała także sprawy jednakowej liczby punktów. Juniorom szczęście tym razem nie dopisało i tylko jeden młody wędkarz złowił ryby i został sklasyfikowany. Jego wyniki jednak były bardzo dobre, na poziomie czołówki seniorów.

Klasyfikacja czołówki przedstawiała się następująco, w kategorii senior:
1. miejsce: Artur Motronenko - 1740 pkt.
2. miejsce: Piotr Karbowski - 1500 pkt.
3. miejsce: Kornelia Dreszler - 1500 pkt.
4. miejsce: Tobiasz Jaworski - 1400 pkt.
5. miejsce: Stanisław Zakrzewski - 1300 pkt.
6. miejsce: Rafał Jabłoński - 1300 pkt.
7. miejsce: Dawid Sadowski - 850 pkt.
8. miejsce: Hubert Meler - 720 pkt.
9. miejsce: Marek Gerhke - 700 pkt.
10. miejsce: Krzysztof Jakielski - 660 pkt.

1. miejsce w kategorii junior: Hubert Suchocki - 1480 pkt.

Tradycyjnie przyznano też nagrody specjalne za złowienie największą rybę.  Za okonia 38 cm przypadła ona Hubertowi Melerowi. Największym szczupakiem, o długości 61 cm, pochwalić mógł się natomiast kolega Stanisław Zakrzewski.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, otrzymali też atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Zawody kończono przy świetnej grochówce i kiełbaskach pieczonych na ognisku.
Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim serdecznie dziękuje działaczom z Koła PZW w Nowym Mieście Lubawskim, w szczególności Prezesowi Karolowi Chrapińskiemu, za świetną organizację imprezy oraz wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!