Rejestracja pojazdu w Wydziale Komunikacji i Transportu po wcześniejszej rezerwacji wizyty telefonicznie pod numerem 56 47 24 217.

W dniu 17.11.2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada co roku w trzeci czwartek listopada. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 1991 r. Idea propagowania tego święta ma na celu skłonić palaczy tytoniu do zerwania z nałogiem. Palenie tytoniu niesie za sobą liczne poważne konsekwencje związane z pogorszeniem zdrowia i zaostrzeniem przebiegu wielu schorzeń. Nawet wdychanie samego dymu tytoniowego jest szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

W ramach obchodów tego dnia Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem Chroń z Nami swoje życie, bo palenie tytoniu szkodzi zdrowiu” w kategorii klas 0-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Na prace ze szkół czekamy do dnia 14 listopada 2022 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Załączniki do pobrania:

Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Rynek 1,
13-300 Nowe Miasto Lubawskie, telefon 56 472 42 20,
e-mail: sekretariat@powiat-nowomiejski.pl;

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (adres URI skrytki: /spnml/ESP)

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Nowym Mieście Lubawskim