W dniu 17.11.2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada co roku w trzeci czwartek listopada. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 1991 r. Idea propagowania tego święta ma na celu skłonić palaczy tytoniu do zerwania z nałogiem. Palenie tytoniu niesie za sobą liczne poważne konsekwencje związane z pogorszeniem zdrowia i zaostrzeniem przebiegu wielu schorzeń. Nawet wdychanie samego dymu tytoniowego jest szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

W ramach obchodów tego dnia Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem Chroń z Nami swoje życie, bo palenie tytoniu szkodzi zdrowiu” w kategorii klas 0-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Na prace ze szkół czekamy do dnia 14 listopada 2022 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Załączniki do pobrania: