Andrzej Ochlak, Joanna Robaczewska - dyrektor Zarządu Dróg oraz pracownik Zarządu Dróg podczas sadzenia drzew

W ramach zapowiadanych jesiennych nasadzeń przydrożnych w czwartek 28 października 2022 r. dokonano kompensacji przyrodniczej, to jest odtworzenia pasa drzew przy szosie Wonna - Szeplerzyzna  oraz ponownego nasadzenia większych lip przy trasie Kuligi –Zajączkowo, gdyż szpaler uprzednio tam założony niestety został przez wandali zdewastowany, a drzewa celowo połamane.

Do wzbogacania naszego powiatu w uprawy roślin miododajnych wrócimy już wiosną, gdyż temat ten jest niezwykle istotny zarówno z przyrodniczego, jak i gospodarczego punktu widzenia. Będziemy starali się go połączyć z kampanią informacyjną na temat roli owadów zapylających, zagrożeniach i potrzebie ich ochrony.