Informacja o dofinansowaniu przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia.
Przedsięwzięcie obejmuje dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trzech grupach wiekowych:
a) klasy I-III w szkołach podstawowych;
b) klasy IV-VIII w szkołach podstawowych;
c) szkoły ponadpodstawowe.

W ramach Przedsięwzięcia  „Poznaj Polskę” dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:

• jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł;
  • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł;
  • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

25 października 2022 r. Powiat Nowomiejski zawarł Porozumienie o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
Całkowity koszt zdania: 5 376,00 zł.
Dofinansowanie z budżetu państwa (dotacja celowa): 4 300,00 zł.
Wkład własny: 1 076,00 zł.
Termin realizacji zadania: od 25 października do 15 grudnia 2022 r.
Jednostki oświatowe objęte wsparciem finansowym: Technikum im. Noblistów Polskich w Kurzętniku .

Podstawa prawna:
Komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 sierpnia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę” z ze zm.
Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”  jest częścią POLSKIEGO ŁADU.