Prace konkursowe

W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Nowym Mieście Lubawskim, zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Chroń z Nami swoje życie, bo palenie tytoniu szkodzi zdrowiu” w kategorii klas 0-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz w kategorii klas ponadpodstawowych.

Do dnia 14 listopada 2022 r. w kategorii klas 0-III wpłynęły 72 prace, w kategorii klas IV-VIII wpłynęło 14 prac oraz w kategorii klas ponadpodstawowych wpłynęło 11 prac. Komisja konkursowa w dniu 17 listopada 2022 r. wyłoniła w każdej kategorii pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. W kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zdobyła Kinga Orzechowska uczennica  klasy II Szkoły Podstawowej w Boleszynie, drugie miejsce zajęła Emila Makowska uczennica klasy 0 Szkoły Podstawowej w Skarlinie oraz ex aequo Maja Witkowska uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Boleszynie, trzecie miejsce zajęła Debora Dąbrowska uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Tylicach oraz ex aequo Maria Koc uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Tylicach, wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Zuzanna Nadolska uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Boleszynie, Aniela Roch uczennica klasy 0 Szkoły Podstawowej w Tylicach, Lilianna Nigowska uczennica klasy I a Szkoły Podstawowej w Grodzicznie oraz Marta Rasztemborska uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Skarlinie. W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zajął Konrad Grądzki uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Tylicach  drugie miejsce zajęła Joanna Golmanowska uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Skarlinie oraz ex aequo Jan Golmanowski uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Skarlinie, trzecie miejsce zajęła Martyna Wiśniewska uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Zajączkowie, wyróżnienia otrzymali: Lena Zdrojewska uczennica klasy VI a  Zespołu Szkół w Kurzętniku, Zuzanna Głowacka uczennica klasy VI Zespołu Szkół w Kurzętniku. W kategorii klas ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła Agata Kamińska uczennica klasy IV TGiPC Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, oraz ex aequo Oliwia Florenc uczennica klasy III a Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, drugie miejsce zajęła Zuzanna Gomuła uczennica klasy I f Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, trzecie miejsce zajęła Julia Mederska uczennica klasy IV TGiPC Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, wyróżnienia otrzymali: Julia Baranek uczennica klasy IV TGiPC Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz Oskar Florkowski uczeń klasy IV TGiPC Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
25 listopada 2022 nagrody konkursowe i dyplomy laureatom wręczył Wicestarosta Nowomiejski Jerzy Czapliński oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Pani Ewa Pielak. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach powiatowych.