Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w październiku 2022 r. ogłosił konkurs o Nagrodę Przyjaciela Zwierząt „Cztery łapy”. Celem przyznania Nagrody jest promowanie zachowań służących poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych. W konkursie przyznawane są dwie nagrody – osobno dla osób fizycznych i dla podmiotów zbiorowych, których działalność jest związana z wolontariacką pomocą i ratowaniem bezdomnych, porzuconych i pokrzywdzonych zwierząt domowych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest to nowa inicjatywa. Do tej pory nasze województwo inicjowało wiele konkursów czy wyróżnień za wspieranie postaw proekologicznych czy ochronę środowiska naturalnego. Teraz przyszedł wreszcie czas uhonorować ludzi i stowarzyszenia, którzy w odpowiedni sposób zapewniają opiekę i ochronę zwierzętom. Takich organizacji i ludzi na szczęście nie brakuje, o czym świadczy duża liczba zgłoszeń kandydatur - 28. Swoją propozycję, opartą o sygnały i opinie od mieszkańców, przedłożyło do tego konkursu również Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim.
Na uroczystej gali 15 grudnia 2022 r. ogłoszono tegorocznych laureatów konkursu. Bardzo nam miło zakomunikować, iż nasze Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko” zostało przez kapitułę Konkursu docenione i wyróżnione razem z 4 innymi organizacjami z terenu województwa przyznaniem równorzędnej Nagrody Przyjaciela Zwierząt.
„Przytul Psisko” tworzy kilkuosobowa grupa ludzi, którzy bardzo kochają zwierzęta i z całego serca starają się im pomóc. Już od kilku lat działa na terenie powiatu nowomiejskiego i poza jego granicami. Pod ich skrzydła trafiają głównie zwierzęta po wypadkach, ciężko chore oraz bezdomne, którymi opiekują się do czasu znalezienia im nowych i kochających domów, w których będą czuć się bezpiecznie. Prowadzą akcje edukacyjne, zbiórki karmy i funduszy na pomoc zwierzętom. Stowarzyszenie działa na zasadach wolontariatu.
Gratulujemy wyróżnienia i składamy serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie w szlachetną działalność na rzecz poprawy losu zwierząt. Będziemy dokładać wszelkich starań by wspierać inicjatywy, których celem jest pomoc zwierzętom. Pamiętajmy wszyscy, szczególnie w tym trudnym dla zwierząt okresie zimowym, o naszych małych przyjaciołach!